окМы делаем страхование понятным!

Зелена картка 2020: крокуємо до електронного полісу

30 квітня поточного року Нацкомфінпослуг затвердила візуальну форму бланка, що підтверджує укладання електронного страхового поліса «Зелена картка».

В червні 2019 року Генеральною Асамблеєю Ради Бюро «Зелена картка» було прийняте рішення про зміну формату міжнародного страхового поліса. Країнам, що приймають зазначене рішення, дозволено з 1 липня 2020 року відмовитися від використання паперового бланка зеленого кольору та використовувати чорно-білий бланк, на якому буде роздруковуватися електронний сертифікат.

Новий зразок бланку міжнародного сертифікату затверджений Радою Бюро «Зелена картка» та єдиний для всіх країн-учасниць міжнародної системи. 

Зараз чинність міжнародного страхового поліса необхідно підтверджувати паперовим документом. 

Пред’явлення для перевірки лише електронної версії страхового сертифікату «Зелена картка» поки що не допускається.

Використання для оформлення сертифікату «Зеленої картки» виключно бланку зеленого кольору не вимагається. 

Моторне (транспортне) страхове бюро України завершує процес впровадження  необхідних технологічних рішень та оптимізує внутрішні документи для розпочатку використання зазначених нововведень.

Нагадаємо, міжнародна система автомобільного страхування «Зелена картка» заснована у 1949 році  та на сьогодняшній день об’єднує понад 40 держав-учасниць системи, які діють виключно в межах затверджених єдиних умов страхування.

Україна входить до міжнародної системи «Зелена картка» з 1997 року.

 Міжнародна система «Зелена картка» діє у країнах, в котрих:

діють обов’язкові умови страхування відповідальності автовласників;

гарантом виступає Національне бюро, яке об’єднує всіх страховиків, що здійснюють обов'язкове страхування відповідальності автовласників;

на законодавчому рівні визнана законність вимог цієї системи.

В усіх країнах-учасницях міжнародної системи діє уніфікований бланк страхового сертифіката «Зелена картка». 

Наявність міжнародного сертифіката «Зелена картка» є обов’язковою умовою для в’їзду на автомобілі на територію країн-членів Міжнародної системи.

 У кожній країні, що є учасницею міжнародної системи «Зелена картка» засноване  Національне бюро. Саме Національне бюро є єдиним органом, до компетенції якого входить вирішення будь-яких питань щодо відшкодування шкоди, заподіяної водієм-нерезидентом. 

Страхова виплата по міжнародному сертифікату здійснюється за  законодавством країни, на території якої сталася дорожньо-транспортна подія.


Очікуємо повідомлення про строки початку застосування чорно-білих страхових сертифікатів щодо транспортних засобів з українською реєстрацією.Що важливо знати перед оформленням "Зеленої картки"