окМы делаем страхование понятным!

Нацкомфінпослуг запропонувала спростити процедуру страхових виплат для громадян

За інформацією Інтерфакс-Україна національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг (скорочено - Нацкомфінпослуг) розробила відповідні зміни до законодавства, спрямовані на спрощення порядку страхових виплат громадянам.

Необхідність даних змін викликана запровадженням доцільних та можливих заходів запобігання поширенню на території України вірусної інфекції COVID-19. Також зазначені нововведення  важливі для забезпечення умов своєчасного виконання страховиками зобов’язань перед страхувальниками за діючими договорами страхування.

На даний час, страхові виплати при хворобі або нещасному випадку здійснюються страховиками лише при наявності оригіналів медичних документів, а саме:  направлення лікаря, рецептів, виписки з призначеннями лікаря з історії хвороби або амбулаторної картки тощо. Але в умовах карантину застрахований не має змоги надати оригінали медичних документів до страхової компанії. 

Тому на законодавчому рівні планується  закріпити право громадян подавати документи по страховій події без відвідування офісу страховика з використанням засобів електронних комунікацій (Мессенджер, Телеграм, Вайбер) або через сайт страхової компанії.

Пропонується дозволити страховикам здійснювати страхові виплати на підставі не тільки оригіналів документів, а й їх копій. При цьому спосіб подання документів повинен бути затверджений страховиком. Скористатися порядком дистанційного надання документів по події можливо не раніше опублікування на сайті страховика відповідного порядку.

Прийняття зазначених змін дозволить скоротити терміни здійснення страхових виплат населенню, що є актуальним питанням не тільки в період карантину, та в подальшому позитивно вплине на розвиток страхового ринку.

Чекаємо на прийняття відповідних змін.