окМы делаем страхование понятным!

Укртрансбезпека полює на водіїв

Останнім часом значно зросла кількість складених протоколів за відсутність у водіїв договорів обов'язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті.
Даний вид страхування регламентується Постановою Кабінету міністрів України № 959 від 14 серпня 1996 року.

Відповідно до пункту 2 даної постанови, застрахованими вважаються:

  • пасажири з моменту оголошення посадки в морське або річкове судно, поїзд, автобус або інший транспортний засіб до моменту завершення поїздки;
  • водії тільки на час обслуговування поїздки.

Розмір страхової суми для кожного застрахованого становить 6000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На сьогоднішній день це 102 000,00 грн.

Страховий тариф за обов'язковим особистим страхуванням водіїв на залізничному, автомобільному та електротранспорті визначається у розмірі до 0,18 відсотка від страхової суми за кожного застрахованого.

Страхувальниками водіїв є юридичні особи або дієздатні громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, які є власниками транспортних засобів чи експлуатують їх і уклали із страховиком договори страхування. Тобто договір страхування повинен придбавати не водій, а роботодавець.

Відповдальність за відсутність договору обов'язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті передбачена Законом України «Про автомобільний транспорт», а саме третім абзацем статті 60 у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17 000,00грн.

Підсумовуючи можна сказати, водій, при здійсненні вантажних або пасажирських перевезень, окрім полісу ОСЦПВ, повинен мати і договір обов'язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті. Обов’язок оформити такий договір покладено на перевізника і за відсутність такого договору перевізник може отримати штраф 17 000,00грн.