окМы делаем страхование понятным!

Що треба знати про поширення коронавірусу COVID-19 при здійсненні подорожей за кордон

Коронавірусна інфекція  COVID-19 поширюється світом. 

Паніка навколо зростання кількості випадків ураження вірусом розростається. 

Не зрозуміло, виїжджати за межі країни чи залишатися вдома. Чого чекати від введення карантинних заходів. На ці та інші питання читайте відповіді нижче.  


Чи можливо отримати  медичну допомогу по полісу туристичного страхування за кордоном при захворюванні

Для своєчасної організації надання медичної допомоги туристам за кордоном у зв'язку зі спалахом коронавіруса, страховиками складений порядок дій служб медичного асистансу, уточнений список медичних установ, які можуть прийняти пацієнтів при даній симптоматиці, провести тест і госпіталізувати при необхідності. 

СП БРОКЕР радить при оформленні полісу туристичного страхування уважно ознайомитися з переліком виключень із страхування та обмежень дії поліса. 

Зокрема, договір туристичного страхування може передбачати, що події, пов’язані з епідемічними та пандемічними хворобами не визнаються страховим випадком або що дія поліса не розповсюджується на країни або окремі території країн, в які не рекомендується в'їзд Міністерством закордонних справ України.

На даний час МЗС не рекомендує відвідувати місто Ухань, провінцію Хубей КНР, регіони Північної Італії, іранські міста Тегеран, Кум, Арак і Гилан.


Статистика захворюваності на COVID-19 в світі

Станом на 11 березня 2020 року в світі зареєстровано майже 120 тисяч випадків захворювання COVID-19, зокрема 4,3 тисячі летальних, а 66 тисяч осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 38 тисяч випадків в 108 країнах.

Окрім Китаю, найбільша кількість уражених вірусом зареєстрована  в Італії (більше 10 тисяч), Ірані (9 тисяч), Південній Кореї (більше 7700), Іспанії (більше 2 тисяч), Франції (більше 1700), Німеччині (більше 1600), США (більше 1000).

Станом на 11 березня в Україні  лабораторно підтверджений 1 випадок COVID-19. Всього за весь період Центром громадського здоров'я України отримано 43 повідомлення про підозри на захворювання.

Коронавірусну інфекцію COVID-19 оголошено Всесвітньою організацією охорони здоров'я пандемією, оскільки їй притаманні наступні критерії:

- вірус викликає хворобу або смерть;

- вірус передається від людини до людини;

- є докази поширення цього вірусу по всьому світу.

Прикладів пандемій з досить серйозними наслідками історія знає чимало. Це й чума XIV століття, й знаменитий вірус грипу «іспанка» під час Першої світової війни, та більш близькі до нас епідемії свинячого грипу 2009 року.


Інкубаційний період та розповсюдження коронавірусу

Інкубаційний період - від одного до 14 днів, частіше всього близько п'яти.

Вірус передається контактним та повітряно-крапельним шляхом.

Випадків, коли людина перенесла хворобу і протягом двох тижнів знову захворіла на коронавірус на сьогодні немає. Тобто, експерти вважають, що все-таки імунітет виробляється.

55% відсотків осіб уражених вірусною інфекцією вже одужали. Летальні випадки не перевищують 4% від кількості уражених.

Лабораторні дослідження показують, що тяжкість та схильність до хвороби залежить від генетичних та расових відмінностей організму людини. Тому, деякі народи можуть більше хворіти, інші - менше. 


Для чого вводиться карантин

Згідно статистики захворюваності на коронавірус: 80% хворих перенесуть хворобу дуже легко, 15% - знадобиться кисень і теж одужають, 5% знадобиться реальна госпіталізація, інтенсивна терапія, штучна вентиляція легенів.

Щоб не допустити колапсу в медичних закладах в зв’язку з масовими захворюваннями, вводять обмеження на скупчення людей. 

Карантинні заходи проводяться, для того, щоб виграти час: щоб не 1000 осіб захворіла одночасно, а щоб ці 1000 осіб захворіли хоча б протягом місяця. 

За цей період уряд готує ресурси для належної організації надання медичної допомоги ураженим вірусом: закупаються тести, ліки, маски, кисень, необхідне обладнання, проводиться підготовка медичних працівників.


Як захиститися від інфікування коронавірусом

Не контактуйте з особами, що мають симптоми вірусу - лихоманку або кашель;

Частіше дезінфікуйте та мийте руки;

Не торкайтеся обличчя або очей необробленими руками;

Ретельніше мийте посуд;

Не вживайте сирими яйця, м'ясо та рибу;

Не контактуйте з дикими та бродячими тваринами.


Поради та рекомендації подорожуючим за кордон 

Бажано тимчасово утриматися від відвідування країн або окремих територій країн, в яких зафіксовано велику кількість випадків уражених вірусом.

Перед здійсненням поїздки за кордон обов’язково ознайомтеся з рекомендаціями Департаменту консульської служби МЗС України стосовно обмежень по відвідуванню певних країн. Інформація доступна на сайті Департаменту консульської служби.

Громадянам України, які перебувають за кордоном у країнах з зареєстрованими випадками інфікування COVID-19, необхідно:

бути максимально уважними та обережними, 

дотримуватися вимог місцевих органів влади,

не відвідувати уражених вірусом регіонів, 

звернутися до дипломатичної установи України та повідомити свої контактні дані та місце перебування,

зареєструватися на вебресурсі «ДРУГ».


Не варто панікувати, треба заспокоїтися та зрозуміти, що через деякий час коронавірус COVID-19 стане більш звичним для організму, а сьогодні з ним необхідно навчитися жити.