окМы делаем страхование понятным!

Система Електронний Європротокол в Україні

З розвитком цифрових технологій електронний документообіг впроваджується в різні сфери послуг. Сфера страхування не є виключенням: на законодавчому рівні закріплена норма щодо можливості укладання договорів страхування в електронному вигляді. Це нововведення значно економить час та спрощує процедуру оформлення страхової послуги.

Попит на електронні поліси поступово збільшується, оскільки їх важче загубити, складніше не знайти в разі потреби або забути взяти з собою, бо вони завжди в наших смартфонах.

Спрощення процедур оформлення страхових послуг спонукає гравців страхового ринку спрощувати процедури врегулювання страхових подій. Зручність, швидкість та можливість скористатися онлайн-сервісами стають для користувачів дедалі найбільш вагомими критеріями при виборі страхового партнера, ніж ціна послуги.

01 жовтня 2017 року в Україні запроваджено систему Електронний Європротокол, згідно якої не потрібно оформлювати паперовий  бланк Європротоколу.

Це друге спрощення процедури оформлення ДТП без інформування підрозділу поліції, перше відбулося ще в  2011 році з введенням самої процедури оформлення ДТП з використанням Європротоколу. Але українські водії неохоче користуються спрощеною системою оформлення ДТП через побоювання проблем стосовно можливої відмови страховика в виплаті страхового відшкодування через відсутність документу компетентного органу, що підтверджує факт та обставини події.

Проте, як показує статистика МТСБУ щодо виплат страхових відшкодувань, підстав для побоювань немає. Так за  11 місяців 2019 року страховиками по Автоцивілці було врегульовано 126 593 страхові вимоги, з них 42 680 – з використанням Європротоколу. Тобто близько 34% постраждалих в ДТП (кожен третій) отримали виплату по Європротоколу. Це на 36% більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Тобто, довіра водіїв до спрощеної системи врегулювання ДТП зростає.

Електронний Європротокол оформлюється один раз одним з учасників ДТП на будь-якому мобільному пристрої (смартфоні, планшеті або ноутбуці) з працюючою камерою та підключеним Інтернетом.  Тепер не потрібно шукати паперовий бланк Європротокола, вивчати інструкцію по його заповненню, хвилюватися стосовно допущених помилок, бо в електронному сервісі їх можна виправити.

Коли скористатися Електронним Європротоколом  при ДТП

  1. Якщо немає травмованих або загиблих
  2. Водії мають діючі на дату ДТП поліси ОСЦВ (Автоцивілки)
  3. Водії дійшли згоди щодо обставин ДТП
  4. В ДТП постраждало не більше 2-х автомобілів
  5. В ДТП постраждали автомобілі без причепів
  6. Водії не вживали алкоголь, наркотичні речовини або не перебувають під впливом ліків
  7. Водії мають при собі справні мобільні телефони

Треба пам’ятати, що при виборі процедури врегулювання за системою Європротокол виплата страхового відшкодування обмежується 50 000,00 грн.

У разі невиконання хоча б однієї із зазначених умов, виклик відповідного підрозділу Національної поліції для оформлення ДТП є обов'язковим.

Порядок оформлення Електронного Європротокола  при ДТП онлайн

Електронний Європротокол оформлюється на сторінці МТСБУ. Тепер не потрібно шукати паперовий бланк Європротокола, вивчати інструкцію по його заповненню, хвилюватися стосовно допущених помилок в оформленні, в електронному документі їх можна виправити. Електронна версія Європротокола є повним аналогом паперового бланку та має з ним однакову юридичну силу. Просто тепер є можливість не витрачати час на відвідування страховика для інформування про настання події.

 12 кроків оформлення Електронного Європротоколу

1

Заходимона сторінку МТСБУ htpps//dtp.mtsbu.ua,натискаємо «ОФОРМИТИ»


2

Ознайомлюємось з умовами оформлення Європротоколувідзначаємо галочками необхідні умови,натискаємо «ПРОДОВЖИТИ»


3Вносимо Ідентифікаційний код чи ЄДРПОУ обох  власників полісів, заповнюємо державні номери автомобілів, натискаємо «ПРОДОВЖИТИ»

4У разі достовірності даних та наявності інформації по полісах в базі МТСБУ отримуємо повідомлення «наявність підтверджено», натискаємо «ПРОДОВЖИТИ»

5Фотографуємо ДТП з 4-х сторін, інформуємо про наявність відео фіксації з   реєстратора, натискаємо «ПРОДОВЖИТИ», звільняємо проїжджу частину для руху.


 
Поради СП БРОКЕРА:

  • не звільняйте місце події до здійснення фотофіксації ДТП
  • перевірте в налаштуваннях камери мобільного пристрою чи дозволено інтернет-браузеру використовувати камеру. Якщо ні, ввімкніть дану опцію.
6Фотографуємо водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів обох учасників, натискаємо «ПРОДОВЖИТИ»

7За допомогою GPS відмічаємо на карті місце ДТП, натискаємо «ПРОДОВЖИТИ»

8Обираємо обставини ДТП кожним учасником відповідно до запропонованого переліку, натискаємо ПРОДОВЖИТИ

9

Обираємо схему ДТП з запропонованих варіантів типових схем.

Якщо жодна схема не підходить, малюємо схему власноруч та фотографуємо через систему, натискаємо «ПРОДОВЖИТИ»


10

Перевіряємо всі дані обох учасників, натискаємо «ПРОДОВЖИТИ»


11Для отримання коду підтвердження Європротоколу вказуємо контактні номери телефонів обох учасників, натискаємо «ПРОДОВЖИТИ»

12Вносимо коди з СМС, підтверджуємо складений Європротокол, натискаємо «ПРОДОВЖИТИ»


Очікуємо повідомлення від системи про те, що Європротокол відправлений в страхову компанію, та запит щодо адреси електронних скриньок учасників для отримання копії.

Скориставшись онлайн-сервісом Електронний Європротокол, водії можуть покинути місце ДТП. З цієї миті вони звільнені від адміністративної відповідальності за вчинення дорожньо-транспортної пригоди.


СП БРОКЕР завжди допоможе обрати оптимальний варіант оформлення ДТП.